“Niech umilknie broń, niech będzie usłyszany krzyk biednych i dzieci o pokój. Wojna nie rozwiąże żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie. Zwiększa nienawiść. Zwielokrotnia odwet”

Papież Franciszek po raz kolejny zachęca do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju na świecie. Zaproszenie jest skierowane nie tylko do wiernych kościoła katolickiego, ale także do wyznawców innych religii.

27 października 2023 r. ma być dniem postu i modlitwy. W tym dniu w Bazylice św. Piotra w Rzymie wierni przeżywać będą godzinę modlitwy w duchu pokuty, prosząc o pokój na świecie. Papież prosił, aby również w kościołach partykularnych odbywały się podobne inicjatywy.

Zachęcam wierzących, aby w tym konflikcie wzięli jedną stronę, stronę pokoju,

“Nie tylko słowami, ale modlitwą”

W odpowiedzi na apel i prośbę Ojca Świętego w Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie w piątkowy wieczór o godz. 20 odbędzie się czuwanie modlitewne. W łączności z papieżem oraz wszystkimi wiernymi, którzy „pielęgnują sprawę pokoju na świecie”, będziemy prosić o pokój – w naszych sercach i pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy, Izraela i krajów, w których toczą się konflikty zbrojne.

Niech Maryja – Królowa Pokoju wstawia się za nami u Boga!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!