Duchowa Adopcja Studenta

Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy” ”Jeśli chcesz znaleźć źródło, Musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, Wiesz, że ono musi tu gdzieś być – Gdzie jesteś źródło?... Gdzie jesteś, źródło?! Cisza…

św. Jan Paweł II

Studiowanie to niesamowita, ale i wymagająca przygoda. Jeśli pragniesz duchowego wsparcia napisz do nas. Obejmiemy Cię codzienną modlitwą, wspomożemy rozmową i spotkaniem.

O nas

Prezentki to powszechnie używana nazwa, wywodząca się od łacińskiego słowa praesentatio, czyli ofiarowanie. Nazwa: Zgromadzenie Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w świątyni, nawiązuje do liturgicznego wspomnienia Ofiarowania Maryi w świątyni jerozolimskiej, obchodzonego w kalendarzu 21 listopada. Bł. Zofia Czeska– Założycielka Zgromadzenia, wybrała Maryję w tajemnicy ofiarowania jako wzór całkowitego oddania siebie Bogu. Dlatego duchowość sióstr prezentek to stałe przeżywanie tajemnicy „ofiarowania Maryi” i nieustanne trwanie w Bożej obecności.

YouTube

Odtwórz wideo

Facebook