#Duchowa Paczka 2020

 

ŚW. MIKOŁAJ – BŁ. ZOFIA CZESKA – WSPÓŁCZESNA PREZENTKA, WSPÓŁCZESNY CHRZEŚCIJANIN

Co łączy te osoby?

Św. Mikołaj – jak głosi jedna z legend – podrzucał pieniądze ubogim pannom, aby w ten sposób zdobyły odpowiednią kwotę na posag, bez którego niemożliwe było zamążpójście. Poprzez swój dar ocalił godność tych młodych kobiet, bo dzięki jego hojności nie znalazły się w miejscu, gdzie utraciłyby swoją niewinność i doświadczyłyby wszystkiego… oprócz miłości.

Bł. Zofia, zapisując się w 1602 r. do Arcybractwa Miłosierdzia, zapewne wiedziała o tzw. „Skrzynce Św. Mikołaja” – funduszu założonym przez ks. Piotra Skargę w celu zbierania datków, poprzez które można było wesprzeć  –  dokładnie tak, jak niegdyś św. Mikołaj – ubogie panny. Znamienne, że idea tego św. Biskupa została przez naszą Matkę Założycielkę rozwinięta – Zofia oddała wszystkie swoje dobra i całą siebie, by stworzyć dzieło, którego celem stało się dbanie o to, by młode dziewczęta nie tylko nie znalazły się na ulicy, ale by miały przed sobą perspektywy… i by doświadczyły prawdziwej miłości.

Współczesna prezentka / współczesny chrześcijanin –  żyjący w czasie pandemii, pogrążeni w codzienności, w gąszczu zwyczajnych (i niezwyczajnych) problemów, przeżywający  Adwent kolejny raz w swoim życiu. A w tym wszystkim ciągle powołani do tego, by być DAREM.

Czy już wiesz, co łączy te osoby?

Fakt, że z życia można uczynić PREZENT!

Właśnie dlatego chcemy zaprosić każdego z Was do wzięcia udziału w niezwykłej modlitewnej inicjatywie, jaką jest Duchowa Paczka. Akcja rozpocznie się 6 XII, we wspomnienie św. Mikołaja i potrwa do 24 XII, a więc do końca Adwentu. Celem jest przeżywanie każdego z tych 19 dni jako DARU dla konkretnych osób. W ten sposób przygotujemy nasze serca na przyjęcie Jezusa, największego PREZENTU, jaki człowiek mógł kiedykolwiek otrzymać.

Intencje na każdy dzień znajdziesz TUTAJ