W pierwszą niedzielę czerwca (2 czerwca) uczestniczyłyśmy w ustanowionym przez Episkopat Polski Święcie Dziękczynienia, które od 2007 roku obchodzone jest w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym roku obchodom towarzyszyło hasło „Dziękujemy za służbę człowiekowi”, które kierowało zebranych do refleksji nad posługą potrzebującym.
Ma to wypływać z modlitwy i medytacji. Uroczystości rozpoczęły się procesją,
której niesione były relikwie polskich świętych i błogosławionych, wśród nich naszej Założycielki – bł. Zofii Czeskiej. Matce Zofii towarzyszyły siostry ze wspólnoty w Rzeszowie, Jankowie, Błażowej, Świdnicy, Warszawy, a także siostry z trzech domów krakowskich – Domu Generalnego, Domu Matki i Domu Nowicjatu (w sumie 25 sióstr). W samo południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. kard. Grzegorz Ryś. Zostały podczas niej wprowadzone relikwie św. Jadwigi Królowej, która od tego dnia dołączyła do grona świętych, obecnych już w świątyni. Obok polskiego Króla, w centrum stał także bł. Edmund Bojanowski, którego 25. rocznicą beatyfikacji cieszy się Kościół wraz z siostrami służebniczkami, a także bł. ks. Jerzy Popiełuszko, którego 40. rocznica męczeńskiej śmierci wypada w tym roku. 

Świętowanie zakończyłyśmy wspólnotowym poczęstunkiem, który był przede wszystkim okazją do spotkania i radosnych rozmów. Ugościły nas siostry ze wspólnoty z Warszawy-Anina.