Majówka

Tego roku wiosna kazała nam długo na siebie czekać, jednak ostatecznie odważyła się zawitać do naszych ogródków, a co ważniejsze do ogródków naszych serc i co rusz zachwyca nas pięknem swego powolnego rozwoju. Piękno zieleni drzew, kwitnących kwiatów i czereśni oraz słodkie ciepło promieni słonecznych przypomina nam o nadejściu miesiąca maja.

To jeden z dwóch miesięcy w roku, w których Kościół pragnie bliżej przyglądnąć się niezwykłej Kobiecie, jaką jest Maryja z Nazaretu i właśnie w maju wyraża to codziennym śpiewem Litanii Loretańskiej. Zawiera ona w sobie wezwania, którymi Dziewica Maryja była i jest od wieków określana – pochodzące głównie z Pisma Świętego, ale także wynikające z sytuacji, w których była Ona dla ludzi Orędowniczką u Syna oraz Pomocą w trudnościach.

Pragniemy więc zachęcić do głębszego poznania tej niezwykłej Niewiasty, poprzez codzienny śpiew Litanii. Zapraszamy do Kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie przy ul. św. Jana 7 na codzienne nabożeństwo o godz. 17.30 (poniedziałek – piątek). Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć osobiście w Nabożeństwie, zachęcamy do modlitwy wspólnie w rodzinach lub indywidualnie – z niewielką pomocą s. Wandy…https://www.youtube.com/watch?v=5vV26-7bcNI