Milion dzieci modli się na różańcu

Już po raz 18. odbyła się akcja zapoczątkowana przez wenezuelską katechetkę: „Milion dzieci modli się na różańcu” . W ubiegłym roku (2022) na różańcu modliło się ponad 800 tys. (w tym najwięcej, bo aż 240 tys. z Polski) małych serc ze 140 krajów na całym świecie!

Kampania ta jest kontynuowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i ma na celu przywrócić wiarę w moc modlitwy. Jest to również odpowiedź na słowa Matki Bożej z Fatimy, która mówiła, że dziecięca ufna modlitwa może zmienić świat i pokonać zło oraz przynieść pokój.

Również uczniowie szkół i przedszkoli sióstr Prezentek włączyli się do wspólnej modlitwy o pokój. Gromadząc się w swoich salach, świetlicach, czy kaplicy, odmówili dziesiątek różańca prosząc o pokój dla Ukrainy, Izraela i całego świata. Każde dziecko mogło na głos wypowiedzieć swoją intencję, która została także włączona do modlitwy.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie ⇒ Milion dzieci modli się na różańcu  lub Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zdjęcia z naszych szkół i przedszkoli znajdują się równiez pod linkami oraz w galerii↓

SP Rzeszów oraz SP Kraków