Nasza Pani Świętojańska
Matko Wolności, dlatego nazwano Cię Matką Niewolników, że zawsze przywracałaś wolność więźniom, a przywracałaś ją nie tylko w znaczeniu zewnętrznym, fizycznym, ale w znaczeniu duchowym.


/odmówiona przez ks. kard. Karola Wojtyłę podczas koronacji obrazu, 9 maja, 1965 r./

Dziś, w XXV niedzielę zwykłą, w naszej świątyni czciliśmy również Matkę Najświętszą w Jej cudownym wizerunku Matki Bożej od Wykupu Niewolników. Przez cały dzień wierni nawiedzali świątynię, by u stóp Maryi przedstawiać swoje intencje.

Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 14.30 kapłani modlili się m. in. w intencji czcicieli Matki Wolności. Homilię wygłosił ks. Ryszard Gacek. Zachęcał w niej, by w sakramencie pokuty i pojednania zostawić Chrystusowi swoje słabości, grzechy i zniewolenia, bo “człowiekiem wolnym można być tylko przy Chrystusie i przy Jego Matce! (…) Dlatego dzisiejsza uroczystość ku czci Matki Bożej może być momentem, abyśmy oddali się Maryi, bo jesteśmy zbyt słabi, by pójść za Jezusem stromą ścieżką Ewangelii.”

Tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia, zapraszamy do osobistego spotkania z Maryją w naszym kościele. Prośby i podziękowania można składać na miejscu lub też przez stronę internetową.

Wszystkich czicieli polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej od Wykupu Niewolników!

Pani Świętojańska – módl się za nami!