Niepokalane Poczęcie NMP

„Rozmyślając o Niej zbożnie i przypatrując się Jej w świetle Słowa, które stało się człowiekiem, Kościół ze czcią głębiej wnika w najwyższą tajemnicę Wcielenia i coraz bardziej upodabnia się do swego Oblubieńca”.
Konstytucja Dogmatyczna o Kościele „Lumen Gentium”, nr 65

 

8 grudnia to zawsze bardzo istotny przystanek na szlaku adwentowego oczekiwania. Staje przed nami Ta, którą anioł przy zwiastowaniu nazwał „Pełną łaski”. Co pomoże nam przygotować się lepiej na przyjęcia na nowo do swojego życia Chrystusa, jeśli nie spotkanie z Jego Matką? Warto wykorzystać ten moment na to, by patrząc na Niepokalaną, zobaczyć miłosierdzie Boga, który tak hojnie Ją obdarował – i nie tylko Ją, ale nas wszystkich, bo każdy z nas dzięki Jego łasce może być święty!

 

Jako siostry prezentki powołane do naśladowania Maryi zachęcamy do odwiedzenia tego dnia naszego krakowskiego sanktuarium Matki Bożej Wolności, by wspólnie trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu – szczególnie o 12.00, w „Godzinie Łaski” (jak w jednym z objawień Matka Najświętsza określiła ten wyjątkowy czas). Zapraszamy także na czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę młodzieżową „Regnum Christi” w ramach akcji Street Faith – po Mszy Św. o 14.30.

Szczegóły wydrzenia w linku.