Orszak Trzech Króli

Historia powstania Orszaku Trzech Króli przywołuje przypowieść o ziarnku gorczycy, które z początku małe i niepozorne, z czasem wyrosło na silne drzewo dające cień i schronienie. Podobnie sytuacja ma się z Orszakiem, który pierwotnie miał formę szkolnych jasełek, później jednak jego zasięg znacznie się zwiększył…

Dziś Orszak Trzech Króli jest wydarzeniem międzynarodowym, w którym biorą udział nie tylko dzieci, ale i całe rodziny, szkoły oraz każdy, kto tylko chce w ten radosny sposób wyznać wiarę w Jezusa i razem z Mędrcami oddać Mu pokłon.


W Krakowie Orszak przeszedł ulicami miasta już po raz 12. Tego roku był on dla nas – sióstr prezentek – szczególnie ważnym wydarzeniem, ponieważ młodzież naszych szkół we współpracy ze Szkołami Świętej Rodziny i Szkołami Pijarów w Krakowie tworzyła niebieski Orszak – Afrykańskiego Króla.

W ten sposób każda z sióstr mogła się zaangażować w pomoc – szczególnie modlitewną. 

Niezwykłym widowiskiem była scenka spotkanie Króla Kraka i jego córki Wandy ze świtą króla Afrykańskiego przy Barbakanie oraz występ grupy tanecznej Zespołu Krakowiacy.

Na orszaku nie mogło zabraknąć także sióstr, które tego dnia ożywiły nieco swoje habity niebieskimi pelerynami !

FOTORELACJA tutaj

Bogu niech będą dzięki!