W sierpniu wiele z nas pielgrzymujemy do Sanktuariów Maryjnych. Również w tym roku nie mogło nas zabraknąć na pielgrzymim szlaku!

Razem z 41. Krakowską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę wyruszyły s. Wanda i s. Jana – tradycyjnie w grupie 7, której patronuje św. Franciszek z Asyżu. W dniach 6-11 sierpnia wędrowały z grupą uczniów i absolwentów naszych szkół z Krakowa i Rzeszowa pięknym szlakiem Orlich Gniazd, towarzysząc pielgrzymom animując śpiew i modlitwę w drodze.

Nieco wcześniej, bo od 1 do 8 sierpnia na pielgrzymim szlaku można było spotkać s. Esterę. Siostra posługiwała w mobilnym punkcie informacyjnym 18. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej również na Jasną Górę.

Siostry towarzyszą pielgrzymom nie tylko w drodze. Jak co roku w naszym domu w Jankowie dziesiątki pielgrzymów Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki mogło przenocować i dostać ciepły posiłek. Podobnie w Rohatynie na Ukrainie siostry otwarły swój dom dla pielgrzymów zmierzających do Sanktuarium Matki Bożej w Bolszowcach.

Co prawda w tym roku pielgrzymki wyglądały trochę inaczej ze względu na obostrzenia sanitarne, jednak nie straciły nic ze swego ducha dobroci, jedności i radości ze wspólnej drogi!

 

Grupa 7 Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki już na Jasnej Górze
Nasza "tyczasowa" klauzura
Posługa w punkcie informacyjnym
Nikt nie ma z nas tego, co mamy razem!
Postój "misyjny" w drodze na Jasną Górę