Spotkanie formacyjne nauczycieli 2024

„Pozwoliła się prowadzić Duchowi Świętemu…”pod tym hasłem przebiegło spotkanie formacyjne nauczycieli szkół i przedszkoli sióstr Prezentek. Tym razem miejscem spotkania było Bukowno koło Olkusza, gdzie na co dzień siostry prowadzą przedszkole. Do Bukowna przybyli nauczyciele ze szkółw Krakowie i Rzeszowie oraz z przedszkoli
w Warszawie i Świdnicy (razem ponad 100 osób!).

Pierwszym wspólnym punktem programu była Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli, a po niej na uczestników czekało jeszcze wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich była prelekcja pani Agaty Gabrysz (pedagog, logopeda, socjoterapeutka, autorka programu „Bezpieczne przedszkole”) na temat emocji – jak przeżywała je Matka Zofia i jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

Po tej uczcie duchowej i intelektualnej dla uczestników wystąpił zespół ludowy, który ożywił i rozweselił wszystkich. W programie przewidziane było również zwiedzanie muzeum (Kopalni wiedzy o cynku), a na koniec odbyło się losowanie, w którym rozstrzygnięto, do kogo powędrowały piękne obrazy autorstwa pani Marzeny (jednej z nauczycielek przedszkola w Bukownie).

Dziękujemy za wspólną modlitwę, czas i obecność, za dzielenie się sobą i świadectwo życia charyzmatem bł. Zofii Czeskiej!

Do zobaczenia za rok w Świdnicy!