Spotkanie młodych w Wambierzycach

18.09.2021r do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach na Festiwal Młodych „Light for Life” przyjechało blisko tysiąc młodzieży wraz z opiekunami. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem przewodnim „Manufaktura szczęścia”. Wśród zgromadzonych nie zabrakło również Sióstr Prezentek. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty poprzez tańce i śpiewy. Jednym z głównych punktów spotkania była konferencja s. Anny Marii Pudełko, która wskazała za św. Jakubem Alberione, jak przeżyć dobrze swoje życie:

„(…) Pomyśl, poradź się, pomódl się, podejmij decyzję”.

Centralnym punktem festiwalu była Eucharystia pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka, który zachęcał, aby zaufać Jezusowi, a dzięki temu odzyskamy pokój i szczęście w swoim życiu. W spotkaniu wzięli udział „goście specjalni” – s. Benedykta Karolina Baumann OP, o. Mirosław Jajko SJ i Tymoteusz Filar – którzy w tzw. strefach młodych opowiadali o swoich pasjach, które prowadzą do Boga i sami zachęcali, aby odkryć swoje pasje.

Uwieńczeniem dnia był koncert Tau, nawróconego rapera. Siostry zakonne również miały swoje „5 minut” na scenie. Każda z nas miała opowiedzieć krótko o swoim zgromadzeniu i zachęcić, dlaczego warto być siostrą zakonną. Tegoroczne spotkanie odbyło się w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, dlatego też nie zabrakło relikwii świętego patrona wśród młodzieży. Miałyśmy to szczęście, że mogłyśmy uczcić relikwie świętego Stanisława. Wśród nas była obecna również s. Katrin- ze zgromadzenia sióstr Klawerianek. Siostra Katrin posługuje w Świdnicy i opowiedziała krótko młodzieży skąd przyjechała i jak się to stało, że jest w Polsce.

Spotkanie zgromadziło wielu młodych ludzi, którzy miejmy nadzieję, że po takim wydarzeniu choć trochę zbliżą się do Boga.