Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

“I poślubię cię sobie [znowu] na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana.”
Oz 2,21-22

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (26.08) jest dla każdej siostry Prezentki szczególnie ważnym dniem. Właśnie wtedy siostry składają śluby zakonne, a więc każda
z nas przeżywa swoją rocznicę zaślubin z Oblubieńcem.

W tym roku dzień ten był jednak niezwykle bogaty w wydarzenia…
Z samego rana 28 sióstr odnowiło swoje śluby zakonne podczas Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji zakonnych, a siostry juniorystki – s.Rachela i s.Dominika – ponowiły swoje śluby na 3 lata (co oznacza, że kolejne śluby, które będą składać będą już ślubami wieczystymi).

W południe miały miejsce obłóczyny (obrzęd przyjęcia do nowicjatu i rozpoczęcia próby przed złożeniem profesji) – do naszej Rodziny Zakonnej dołączyła siostra Maria Noemi.

Natomiast wieczorem siostry jubilatki – s. Krystyna i s. Eugenia (50 lat życia zakonnego) oraz s. Aleksandra (25 lat życia zakonnego) podzieliły się z nami świadectwem swojego powołania i tym, jak odnalazły siostry Prezentki. W ten sposób weszłyśmy w klimat uroczystości jubileuszowych, które odbyły się dzień później – 27.08. – kiedy wraz z siostrami i rodziną sióstr jubilatek dziękowaliśmy podczas Eucharystii za dar ich życia i powołania.

Bogu niech będą dzięki za piękny Dar i wielkie zadanie jakim jest powołanie każdej z nas! Polecamy się modlitwie i zanosimy ją Bogu przez wstawiennictwo Jego Matki, naszej Patronki, za wszystkich, których On postawił na naszej drodze.

 

Poniżej znajduje się galeria z ujęciami wszystkich opisanych wydarzeń ↓ a pod linkiem kazanie z Mszy Jubileuszowej, wygłoszone przez ks. Tomasza Szopę.