Uroczystość Patronalna – Ofiarowanie Maryi w Świątyni

Mała Maryja została Ofiarowana Panu Bogu w Świątyni (jak głosi apokryficzny tekst Protoewangelii Jakuba z II wieku), aby tam na modlitwie i pracy przygotować się do pełnienia Jego woli. Tę Tajemnicę z życia Matki Bożej dała nam za wzór nasza błogosławiona Założycielka Zofia Czeska. Pragnęła, aby jej duchowe córki były jak mała Miriam – pełne ufności, prostoty, radości, cichości, pokory… Można by wyliczać bez końca! Bo właśnie to pierwsze “tak” Maryi, pełne ufności wobec dobroci Boga trwało i rozkwitało w pełni przez całe Jej życie.

Dziś, 21 listopada uroczyście świętujemy wspomnienie tego dnia, w którym mała Miriam biegła z radością po stopniach Świątyni Jerozolimskiej. 

My – Siostry Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w ten wyjątkowy dla nas dzień za naszą klauzurę, dzięki wszędobylskiemu oku kamery… Bardziej jednak zapraszamy do klauzury naszych serc, oddanych Panu Bogu. Niech świadectwo dotyczące istoty naszego życia, którym się dzielimy w sposób bardziej lub mniej swobodny będzie naszym prezentem dla wszystkich, którzy tak jak mała Miriam chcą zawierzyć się bez reszty pełnemu miłości Bogu. Powierzamy Wam to, co najdroższe każdej siostrze prezentce – przeżywanie tajemnicy ofiarowania.